Oliwia Kita

OLIWIA KITA – Oborniki Śląskie

Uprawiam jeździectwo. Mam 17 lat. Od 2009 r. choruje na cukrzycę typu pierwszego. Walka z chorobą stała się dla mnie zatem codzienną rutyną. Tego samego roku w którym wykryto u mnie chorobę zaczęłam rozwijać swoją pasję – jazdę konną.

Stypendysta II edycji programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

Odkąd pamiętam jeździectwo stanowiło dla mnie w pewnym sensie odskocznię od codziennych zmagań z chorobą. Nie znaczy to jednak, że zastępowało mi chorobę. Wręcz przeciwnie – mobilizowało do dalszego dbania o siebie aby móc dalej brnąc w karierze.

Na grzbiecie konia czas płynie wolniej. Współpraca z tak potężnym i znacznie silniejszym od siebie zwierzęciem jest nie raz trudniejsza niż wszystkim się wydaje. Bowiem nie możemy porozumieć się z koniem ludzkim głosem. Musimy nauczyć się mówić w jego języku aby zgrać się z nim w całość. Jedynie tworzenie jedności z koniem, pozwoli nam osiągnąć sukces.

Każdą wolną chwilę spędzam z podopiecznymi w stajni. Opieka nad nimi i stały kontakt sprawiają, że nie czuję się w żaden sposób poróżniana od innych. Hobby którym się zajmuję od tak wielu lat, wykształciło u mnie silną wolę walki i pewne dążenie do celu. Choroba nigdy nie przeszkadzała mi w kontynuowaniu pasji.

Aktualnie uczęszczam do liceum ogólnokształcącego. Swoją przyszłość chciałabym powiązać stricte ze swoją pasją. Bardzo chciałabym otworzyć własny biznes związany z jeździectwem. Moim marzeniem jest dołączenie do kadry Narodowej i czynny udział w startach i podróżach po Europie w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

Codzienne pilnie trenuję i spędzam mnóstwo czasu z końmi. Nigdy się nie poddaję i pnę się dalej w górę. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się spełnić przynajmniej część z tym marzeń.

Jestem bardzo szczęśliwa z uzyskania stypendium. Dzięki Wam będę mogła dołożyć pieniążki na konia z marzeń, który pomoże mi wspiąć się jeszcze wyżej i pomóc zawalczyć.

oliwia_kita_02

Zapraszamy i namawiamy do każdej aktywności fizycznej! Nawet tej najmniejszej! Dla zdrowia, dla lepszych wyników w leczeniu, dla dobrego samopoczucia i eksplozji endorfin, hormonów szczęścia!

Robisz cokolwiek i jesteś aktywny fizycznie? – Dołącz do Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. To bardzo proste!

1. Wyślij zgłoszenie pod adres biuro@mojacukrzyca.pl albo na Facebooku z hasłem DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL – DOŁĄCZAM
2. Dołącz zdjęcie wykonane podczas aktywności fizycznej.

 

0 comments on “Oliwia KitaAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *