Maciej Michalik

Maciej Michalik – Brzeszcze

Mam 13 lat.  Odkąd pamiętam lubię sport – pływam, biegam, uwielbiam gry zespołowe i speed badmintona. Trenowałem też karate.

Gdy miałem 10 lat zdiagnozowano u mnie cukrzycę. Mimo choroby nie zrezygnowałem z aktywności fizycznej, myślę wręcz, że moja przygoda ze sportem tak naprawdę rozwinęła się właśnie po tym dniu.

Mam małe i duże sukcesy, medale, puchary i dyplomy. Zwłaszcza w siatkówce i speed badmintonie, ale nie to jest dla mnie najważniejsze. Chcę się ruszać, chcę uprawiać sport, a nagrody mnie motywują i w tym mi pomagają.

Chodzę do I klasy gimnazjum z poszerzonym sportem. Nasz wychowawca i trener dba o to abyśmy rozwijali się we wszystkich kierunkach – siatkówka, koszykówka, piłka ręczna, lekko atletyka.
Dodatkowo moja mama wozi mnie do pobliskich Kęt – gdzie trenuje siatkówkę w lokalnym klubie.

Cukrzyca uczy mnie większej samodyscypliny, chociaż nie zawsze jest łatwo, ale nadal robię to co kocham, czyli gram w siatkówkę i speed badmintona.

Nie umiem wytrzymać bez sportu nawet jednego dnia. Tata mówi, że każdą wolna chwilę poświęcam właśnie w ruchu. Idąc do szkoły potrafię kozłować piłkę aż do bramki, by potem rzucić do kosza z różnych odległości. W wolnej chwili pływam (na rowerkach wodnych czy kajakiem też), jeżdżę na rowerze, rolkach, desce i hulajnodze.

Sport w moim życiu pełni ważną rolę. Polecam go każdemu.

Stypendysta II edycji programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

maciek_mich_04

Zapraszamy i namawiamy do każdej aktywności fizycznej! Nawet tej najmniejszej! Dla zdrowia, dla lepszych wyników w leczeniu, dla dobrego samopoczucia i eksplozji endorfin, hormonów szczęścia!

Robisz cokolwiek i jesteś aktywny fizycznie? – Dołącz do Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. To bardzo proste!

1. Wyślij zgłoszenie pod adres biuro@mojacukrzyca.pl albo na Facebooku z hasłem DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL – DOŁĄCZAM
2. Dołącz zdjęcie wykonane podczas aktywności fizycznej.

I już!!!!

 

0 comments on “Maciej MichalikAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *