Jędrzej Mikołajczak

JĘDRZEJ MIKOŁAJCZAK, Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

Piłkarz. Mam na imię Jędrek i od piątego roku życia zmagam się z cukrzycą. Chodzę od czwartej klasy szkoły podstawowej i czynnie uprawiam sport. Gdy tylko dowiedziałem się o mojej chorobie, postanowiłem się nie poddawać i prowadzić aktywne życie sportowca.

Bardzo pomagają mi w tym moja pani doktor Katarzyna Robak-Kontna i trener KS Gwiazda Radosław Sobociński. Trenuję piłkę nożną w klubie KS Gwiazda Bydgoszcz od września 2012 roku. Aktywnie angażuję się w treningi, co, jak mówi mój trener, może być wzorem dla wielu moich rówieśników, którzy nie borykają się z tak ciężką, przewlekłą chorobą jaką jest cukrzyca typu I.

Jestem jednym z czołowych zawodników kadry naszego klubu w roczniku 2006 i biorę udział  w letnich i zimowych obozach sportowych  i półkoloniach. W 2104 roku podczas turnieju „Chemik Cup” w Bydgoszczy zostałem wyróżniony jako MVP w swojej drużynie. Poza sportem uwielbiam grać w gry komputerowe, szczególnie w Minecrafta.

Bardzo ucieszyłem się, gdy mój tata poinformował mnie, że zdobyłem stypendium sportowe Drużyny Mojacukrzyca.pl. Sądzę, że będę mógł sobie kupić nowe obuwie i sprzęt do uprawiania mojej ukochanej dyscypliny sportu.

Swoją postawą staram się udowadniać wszystkim rówieśnikom, że moja choroba nie musi mieć negatywnego wpływu na mój rozwój fizyczny, a wręcz przeciwnie – duża aktywność jest skuteczną metodą terapeutyczną w walce ze schorzeniem.

Stypendysta II edycji programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

Zapraszamy i namawiamy do każdej aktywności fizycznej! Nawet tej najmniejszej! Dla zdrowia, dla lepszych wyników w leczeniu, dla dobrego samopoczucia i eksplozji endorfin, hormonów szczęścia!

Robisz cokolwiek i jesteś aktywny fizycznie? – Dołącz do Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. To bardzo proste!

1. Wyślij zgłoszenie pod adres biuro@mojacukrzyca.pl albo na Facebooku z hasłem DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL – DOŁĄCZAM
2. Dołącz zdjęcie wykonane podczas aktywności fizycznej.

I już!!!!

0 comments on “Jędrzej MikołajczakAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *