Damian Matyszczak

Damian Matyszczak – Warszawa
Mam 14 lat. Od 12 lat choruję na cukrzycę typu I. Wiadomo, że początków cukrzycy nie pamiętam ale zawsze aktywność fizyczna nie stanowiła dla mnie problemu. Uczestniczyłem w sporcie jak każde zdrowe dziecko. Może to też dzięki moim rodzicom, którzy starali się abym w niczym nie odbiegał od rówieśników. Nigdy nie zabraniali mi grać w piłkę, jeździć na rolkach czy na rowerze. W początkach 2014 roku zacząłem biegać – tak dla siebie. Mój tata, który zawsze coś robił związanego ze sportem zaczął zabierać mnie na biegi tzw parkruny. Dołączyłem także do grupy biegowej EKOBIEGI na warszawskim Targówku, gdzie moim trenerem został Pan Sylwester Kuśmierz, doświadczony nie tylko jako trener ale zawodnik biegowy – mój były Pan od WF-u.
W 2014 roku pojawiły się wyniki. Stałem osobiście raz na podium a także drużynowo w biegu rodzinnym. Obecnie do biegania dołączyła jazda na rowerze. W tym roku dwukrotnie stawałem na podium w bieganiu i raz w crossowej jeździe na rowerze.
Na każdym treningu czy też zawodach towarzyszy mi cukrzycy i sprzęty, które pozwalaj? mi ją kontrolować – glukometr, nakłuwacz, paski i pompa insulinowa.
Choruję także na celiakię co zmusza mnie do stosowania diety bezglutenowej.
Chciałbym zachęcić cukrzyków, w szczególności tych młodych do aktywności sportowej.Cukrzyca to nie zakaz ruchu to zachęta. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać co mówi? moi rodzicie : „zmierz cukier”
Za 4 lata chciałbym pobiec półmaraton i nauczyć się pływać.

Zapraszamy i namawiamy do każdej aktywności fizycznej! Nawet tej najmniejszej! Dla zdrowia, dla lepszych wyników w leczeniu, dla dobrego samopoczucia i eksplozji endorfin, hormonów szczęścia!

Robisz cokolwiek i jesteś aktywny fizycznie? – Dołącz do Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. To bardzo proste!

1. Wyślij zgłoszenie pod adres biuro@mojacukrzyca.pl albo na Facebooku z hasłem DRUŻYNA MOJACUKRZYCA.PL – DOŁĄCZAM
2. Dołącz zdjęcie wykonane podczas aktywności fizycznej.

I już!!!!

0 comments on “Damian MatyszczakAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *